Szanowni Państwo,
Mam przyjemność na swojej stronie internetowej zaprosić Państwa do rozmowy na tematy, które budzą mieszane uczucia i powodują czasami w naszej podświadomości uzasadniony lęk. Onkologia to dział medycyny, który coraz bardziej wkracza w nasze życie i budzi w nas uczucie bezsilności i bezradności.
Zapraszam bardzo serdecznie osoby, które stanęły w obliczu faktu posiadania takiego problemu, które pozbawione nadziei samotnie patrzą w dal szukając uśmiechu i pomocnej dłoni. Od dawna onkologia jest częścią mojej pracy. Szukam odpowiedzi na podstawowe pytania, które zadaje sobie każdy człowiek chorujący na chorobę nowotworową – dlaczego ja – i co dalej ?
W swojej pracy uważam, że profilaktyka i własna ocena nowych zmian pojawiających się na naszej skórze, błonie śluzowej lub wyczuwalne powiększenie węzłów chłonnych utrzymujące się dłuższy czas powinno budzić refleksje i w oparciu o logikę zmusić nas do wyjaśnienia dlaczego taki stan ma miejsce.
Profilaktyka – to rozsądne kierowanie własnymi obawami w mniej lub bardziej uzasadnionych przypadkach wymagających obiektywnej oceny tego co nas niepokoi ze strony specjalisty, który na co dzień podejmuje decyzje i posiada wiedzę pozwalającą nam mieć nadzieje i żyć bez obaw o nasze zdrowie i życie.
Nasza skóra jest olbrzymią powierzchnią, która łączy nas z otaczającym światem, posiada receptory, komórki barwnikowe, szczelny zrąb tkanek i naskórka które izolują i bronią nas od wpływów otoczenia i pozwalają nam żyć.
Proces nowotworowy to anomalia naszych własnych komórek, tkanek które w sposób niekontrolowany zaczynają rozmnażać się, rosnąc tworząc guzowate struktury, które ulegają Owrzodzeniu, są przenoszone przez układ chłonny i krwionośny w inne okolice ciała dając rozsiany proces i chorobę nowotworową.
Wczesne zdiagnozowanie i usunięcie tkanek budzących obawy jest do tej pory najefektywniejszym sposobem leczenia z udokumentowanym rozpoznaniem histopatologicznym pobranego wycinka, dającym nam odpowiedz na pytanie z czym mamy do czynienia i jakie jest dalsze rokowanie i sposób leczenia.
Chirurgiczne usunięcie zmian skórnych z plastycznym zaopatrzeniem ubytku oraz rozpoznaniem histopatologicznym wyciętej zmiany jest leczeniem z wyboru każdej zmiany na skórze i błonie śluzowej jamy ustnej.
Wykonuję takie zabiegi i autorytatywnie zapraszam na konsultacje i leczenie osoby, które posiadają zmiany na skórze i błonach śluzowych jamy ustnej.
Osoby które, dostrzegły asymetrie twarzy , powiększone węzły chłonne , guzek w okolicy ślinianki, nie gojące owrzodzenia w jamie ustnej, oraz posiadają zdiagnozowane już procesy chorobowe do skontaktowania się ze mną i znalezienia wspólnie odpowiedzi na pytanie co dalej …

Zapraszam bardzo serdecznie

Z wyrazami szacunku

Dr n. med. Michał Findziński