Szanowni Koledzy
Postęp w dziedzinie stomatologii zachowawczej, protetyce oraz chirurgii stomatologicznej pozwala nam dostrzec najnowsze sposoby leczenia pacjentów, implanty stomatologiczne stały się zasadniczym elementem terapii narządu żucia i pozwalają w sposób efektywny na odbudowę braków uzębienia oraz pozwalają na stabilizację uzupełnień protetycznych w jamie ustnej.
Z uwagi na precyzyjne technologie produkcji wszczepów tytanowych oraz z uwagi na dużą wiedzę i umiejętności lekarza w kwalifikowaniu pacjenta, planowaniu leczenia implantologicznego i protetycznego oraz dużej precyzji samego zabiegu i olbrzymich umiejętności związanych w przypadku z ewentualnymi powikłaniami, zabiegi te w naszej rzeczywistości są drogie i są leczeniem nierefundowanym z NFZ w związku z tym dostępność do tego typu leczenia jest mała, uwarunkowana jest dużym ryzykiem oraz odpowiedzialnością.
Dostrzegam pewne niebezpieczeństwo, które pojawiło się w naszej służbie zdrowia. Mianowicie dużo osób po skończeniu studiów staje w obliczu decyzji co dalej? Możliwości kształcenia i otworzenia specjalizacji ma nieliczne grono, pozostała część zdecydowanie większa inwestuje w prywatne gabinety, wykupuje płatne teoretyczne kursy implantologiczne i podejmuje się leczenia implantologicznego ucząc się na własnych błędach i czasem kosztem nieświadomego pacjenta.
Chciałbym zaprosić wszystkich lekarzy, którzy posiadają problemy implantologiczne, trudności w planowaniu, kwalifikacji, oraz u których wystąpiły powikłania przerastające ich umiejętności.
Zapraszam serdecznie

Z wyrazami szacunku
kmdr por. dr n. med. Michał Findziński
tel.komórkowy – 608655219, tel. praca – (58) 552 6410
strona internetowa – http://chirurgiastomatologiczna.eu