Obecnie powstało wiele możliwości diagnostycznych , które w sposób nieinwazyjny pozwalają ocenić stan struktur kostnych twarzoczaszki oraz wyrostków zębowych, zębów, zatok szczękowcy oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Pozwala to bardzo dokładnie określić:

  • stan uzębienia – budowę zęba,
  • zęby dodatkowe zatrzymane,
  • stan po leczeniu stomatologicznym,
  • zmiany patologiczne tkanek około zębowych,
  • strukturę tkanki kostnej wyrostków zębowych ,
  • pozostawione korzenie oraz pozwala zaplanować leczenie dotyczące procedur stomatologicznych i protetycznych.

Zdjęcia panoramiczne

Zdjęcia cyfrowe przeglądowe pokazują ostry obraz o dużej rozdzielczości zatok szczękowych ich wielkość budowę, stan nabłonka wyścielającego oraz guzy i zmiany patologiczne w ich obszarze. Stawy skroniowo żuchwowe są dokładnie widoczne i przestrzeń okołostawowa oraz zęby i kości żuchwy i szczęki. Pozwala to na obiektywną ocenę osoby kompetentnej i podjęcie dalszego leczenia specjalistycznego.

Tomografia komputerowa

Tomografia cyfrowa D3 to już selektywne badanie ukazujące w różnych płaszczyznach strukturę kości zatok szczękowych i anatomie układu stomatologicznego i patologie w obrębie twarzoczaszki.

Cyfrowa fluorescencja ukazuje stan uzębienia ubytki szkliwa zaniki kostne oraz zmiany na błonach śluzowych i dokładnie pozwala określić i zaplanować leczenie stomatologiczne .

Uprzejmie informuję że na terenie Nysy powstały Poradnie Specjalistyczne dysponujące Najnowocześniejszym Sprzętem Diagnostycznym Firmy KODAK 9000 C 3D pozwalającym na wykonanie badania nieinwazyjnego i postawienie dokładnej precyzyjnej diagnozy medycznej.

Zapraszam serdecznie na konsultacje i badanie
dr n.med Michał Findziński