Szanowni Państwo,
Mam przyjemność zaprosić Państwa na swojej stronie internetowej do rozmowy na temat rekonstrukcji w zakresie twarzy. To olbrzymi dział chirurgii jednak ja, ograniczę się tylko do swoich skromnych możliwości i tego co robię. Chirurgia rekonstrukcyjna polega na zmianie w zakresie tkanek miękkich lub kostnych w wyniku zabiegu chirurgicznego, na skutek czego dochodzi do zamierzonej zmiany w wyglądzie i funkcji. Zabiegi, które wykonuję poprzedzone są dokładnymi badaniami radiologicznymi oraz analizą przewidywanych efektów końcowych i powikłań. W zależności od zabiegu wykonuję zdjęcia RTG cefalometryczne, panoramiczne, tomograficzne D3 oraz pobieram wyciski odwzorowujące powierzchnie zgryzowe i układy gnatyczne. Po analizie i wnikliwej dedukcji robię plan leczenia i operuję, czekając na wyniki i efekt końcowy.
W zakresie tkanki kostnej:

  • uzupełniam braki kostne lub deformację pourazową modelując kości lub przeszczepami autogennymi odbudowuję braki,
  • czynnościowo dystraktorem wydłużam kość w przypadku niedorozwoju lub zaniku,
  • substytutem kostnym hydroksyapatytowym uzupełniam braki kostne zabezpieczając membranami kolagenowymi.

W efekcie można zmienić rysy twarzy,zmniejszyć odstające wypukłości w zakresie kości brody, kątów żuchwy, kości jarzmowych nosa, czoła, wyrównać ubytki w kościach czaszki.
Nadbudować tkanki kostnej w przypadku:

  • małej bródki oraz innych powierzchni kości twarzy,
  • pourazowowych ubytków kostnych twarzy,
  • zmiany zapadniętych powierzchni,
  • rekonstrukcji zanikłych powierzchni.

Dystraktorem można wydłużać kości żuchwy wyrostków zębowych, szczęki, brody, trzonu żuchwy. W zakresie tkanek miękkich to głównie przeszczepy tkanek miękkich w okolicach twarzy w celu wypełnienia powierzchni, wygładzenia rysów, zmarszczek, ubytków pourazowych.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wspólnej rozmowy, oraz na konsultacje, bardzo chętnie wypowiem się na temat możliwości operacyjnych na podstawie przesłanych mailem zdjęć cyfrowych cefalometrycznych, panoramicznych, TK oraz profilu twarzy.

Zapraszam bardzo serdecznie

Z wyrazami szacunku

Dr n. med. Michał Findziński